همه چیز درباره نرم افزار حسابداری فروشگاهی تحت وب

بخش جدایی ناپذیر برای همه ی اصناف و فروشگاه ها

امروزه با تعدد فروشگاه ها و توسعه تجارت‌های مختلف، به سختی می‌توان یک فروشگاه یا کسب و کار موفق را بدون به کار بستن تکنولوژی و دانش روز متصور شد. در گذشته یک فروشنده احتمالاً کالاهایی با تعدادی کمتر از یک انگشتان دست را در سبد محصولات خود داشت اما امروزه کافیست به تعداد بالای اقلام عرضه شده در یک فروشگاه بزرگ فکر کنید تا متوجه شود که مدیریت فروش یا حتی خود ثبت موجودی کالاها تا چه حد سخت است. در این یادداشت قصد داریم به بررسی نیاز نرم افزار حسابداری فروشگاهی تحت وب به عنوان یک باید در همه ی فروشگاه ها و اصناف که به نوعی با مشتری سرو کار داشته و نیاز دارند معاملات دقیق و عاری از خطا داشته باشند بپردازیم.

هر قدر حجم معاملات یک کسب و کار بیشتر باشد، پیچیدگی امور حسابداری بیشتر خواهد شد

نرم افزار حسابداری فروشگاهی تحت وب چیست؟

نرم افزار حسابداری فروشگاهی تحت وب یکی از انواع اصلی نرم‎افزارهای حسابداری است که در سطح مدیریت مالی فروشگاه‌ها و انواع اصناف کاربردی خواهد بود. این نرم‌افزار پاسخ تکنولوژی روز به دغدغه مدیران و صاحبان فروشگاه های کوچک و بزرگ برای مدیریت اوضاع مالی و بهبود وضعیت کسب و کار خود است که توانسته در این زمینه موفق باشد. البته موفقیت یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی، وابسته به ایده‌های به کار گرفته شده در طراحی آن و قدرت نرم‌افزار در ارائه خدمات است. استفاده از یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای شما مزایای مختلفی دارد که در ادامه متوجه آن‌ها خواهید شد. از ثبت و دسته‌بندی قبوض، صورت‌حساب‌ها و فاکتورها تا انبارگردانی و مدیریت عملکرد پایانه‌های فروش، وظایف مختلفی هستند که یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی قادر به انجام آن‌هاست. در حالی که انجام تمام امور بدون یک نرم‌افزار حسابداری قوی می‌تواند همراه با صرف وقت، انرژی و هزینه زیادی باشد، شما به کمک یک پلتفرم یکپارچه می‌توانید ضمن صرفه‌جویی در وقت و هزینه، دقت انجام امور را به شکل مثال‌زدنی افزایش دهید.

اینکه دور از فضای کسب و کار و در آرامش امکان دسترسی اختصاصی به اطلاعات را داشته باشید عالی است

نرم افزار حسابداری فروشگاهی تحت وب

نرم افزار حسابداری فروشگاهی تحت وب بسته به نقشی که در پروسه فروش دارد، اساساً باید توانایی انجام برخی امور را داشته و در زمینه‌های خاصی به مانند یک چوب جادو به ناجی مسئولان یا کارمندان بخش فروش بدل شود. برای اینکه بتوان کارایی یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی را قطعی دانست، داشتن قابلیت‌های زیر الزامی است:

 • کنترل موجودی: توانایی پایش و پیگیری موجودی کالا و حرکت آن‌ها در بستر فروشگاه و بین مراحل مختلف عرضه، اهمیت بالایی دارد. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا بتوانید به دقت تعیین کنید که چه کالاهایی در اختیار دارید، هر کالا را در چه حجم و تعدادی در اختیار دارید و در عمل هر قلم را می‌توانید از کدام انبار یا مراحل عرضه فراخوانی کنید.
 • مدیریت زنجیره تأمین: تحلیل و پایش زنجیره تأمین یکی از مباحث روز دنیای فروش و بازاریابی است. آنچه که در این بخش اهمیت دارد تنها درک چگونگی اثرگذاری این قابلیت بر زنجیره تأمین است. یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی قوی باید بتواند به شما در مدیریت سفارشات، پیمایش موفقیت‌آمیز بودن و بازده آن‌ها و سامان‌دهی به زنجیره تأمین یاری برساند.
 • قابلیت اتصال با پایانه‌های فروش: یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی باید توانایی ارتباط و تطابق با سیستم درگاه‌های رایج فروش از جمله (POS) را داشته باشد. مهم است تا شما بتوانید بدون هیچ واسطه‌ای پروسه خرید مشتری را به طریق مختلف مانند پرداخت نقدی، انواع کارت، نسیه امکان پذیر ساخته و حتی بتوانید متناسب با نیاز خود، روش‌های پرداخت ترکیبی نیز تعریف کنید.
 • تهیه گزارشات مستمر: به منظور تحلیل و بررسی وضعیت فروش، موقعیت مالی فروشگاه، شناخت کالاهای پرفروش، و بدست آوردن سایر اطلاعات کلیدی، مهم است تا نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی که انتخاب می‌کنید بتواند به طور آنی گزارشات منظم و با دقت بالایی را در اختیار شما قرار دهد. برای دسترسی به پیچیده‌ترین تحلیل‌ها نیز، مسیری بلندتر از چند کلیک ندارید
 • صندوق فروشگاهی یکپارچه: با توجه به افزایش فروش های غیر حضوری و آنلاین یک نرم افزار خوب باید فروش حضـوری و فروش آنلاین را به شکلی منسـجم و یکپارچه در کنار هم قرار دهد.
 • قابلیت مدیریت ارتباط وحفظ آن با مشتریان: یکی از مباحث جالب و پیچیده حوزه مدیریت فروش و بازاریابی است. نرم‌افزارهای CRM نرم‌افزارهایی هستند که به شما در پایش داده‌های مشتریان در خرید و سنجش بازخورد آن‌ها نسبت به هر کالا یاری می‌رسانند. بدین وسیله می‌توانید اطلاعات شـخصی مشـتریان خود از جمله تاریخ تولد، شمـاره تماس، آدرس، ایمیل و … را دریافت و ثـبت نمایید و در آینده از این اطلاعات به عنوان پل‌ ارتباطی استفاده کنید.
ویژگی های نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی

ویژگی های نرم افزار حسابداری فروشگاهی های سافت به عنوان بخش مهم فروشگاه شما چیست؟

پس از مطالعه بخش قبلی، احتمالاً این پرسش برای شما مطرح شده است که ویژگی های منحصر به فرد های سافت که باعث تمایز آن با سایر نرم افزارها شده است، چیست؟

 • نرم افزار حسابداری فروشگاهی تحت وب های‌سافت با انواع روش‌های پرداخت همگام و هماهنگ بوده و شما به راحتی امکان اتصال درگاه‌های مختلف پرداخت از جمله نقدی، کارت خوان، نسیه و انواع روش های ترکیبی را می دهد.
 • صندوق فروشگاهی یکپارچه: فروش هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری میسر می باشد. موجودی انبار و سایر اطلاعات مورد نیاز پس از هر فروش آنلاین به طور خودکار به روز رسانی می شود. هر دو نوع فروش به صورت مجزا نیز قابل بررسی هستند.
 • نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی های‌سافت به شکل فعالی به شما در مراحل و روش‌های مختلف کنترل موجودی کمک می‌کند. در یک کلام می‌توان این نرم‌افزار را یک انبارگردان کامل دانست!
 • نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی های‌سافت تمام زنجیره تأمین را پوشش داده و بدون وجود شکافی در این چرخه شما امکان بررسی دقیق و مدیریت سفارشات و نحوه تأمین را دارید.
 • های‌سافت در هر زمان و مکان که شما نیاز داشته باشید، در کسری از ثانیه گزارش‌های کلیدی را در مورد سیستم و چرخه مالی فروشگاه شما گردآوری کرده و در اختیار شما قرار می‌دهد. این باعث می‌شود تا برخلاف گذشته، بررسی وضعیت فروشگاه هم از نظر میزان فروش و هم از نظر سوددهی یا سیار فاکتورهای پولی و مالی، کمتر از چند کلیک برای شما زحمت داشته باشد.
 • نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی های‌سافت یک پلتفرم یکپارچه با قابلیت توسعه و یا اصطلاح بخش‌های مختلف است. گوشی که در جیب شما قرار دارد یک دفتر کار با امکانات کاملی برای شناخت وضعیت فروش یا سایر جزئیات مالی فروشگاه است و این در حالی است که همین اطلاعات را از نقاط مختلف، با دیوایس‌های مختلف و در کمترین زمان می‌توانید دریافت کنید. البته این فقط خود شما هستید که به این اطلاعات دسترسی دارید! به عنوان یک مدیر شما تعیین خواهید کرد که هر فرد به چه میزان دسترسی به اطلاعات مالی فروشگاه دارد.
 • های‌سافت بهترین نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی است چون به عنوان یک بازوی قوی و فعال در آنچه CRM نامیده می‌شود حضور فعال دارد. بدون نیاز به ارتباط مستقیم و رو در رو، افکار و بازخوردهای مشتریان نسبت به هر کالا را سنجیده و با آن‌ها اطلاعات معناداری برای بهبود فروش خود تولید کنید. باشگاه مشتریان شما بسیار قوی و کارآمد خواهد بود.
 • نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی های‌سافت، مانند یک مشاوره خبره امور مالیاتی کنار شماست. بدون نگرانی در مورد قوانین دست و پا گیر یا دقت در ذخیره اطلاعات و صورت‌های مالی، مشاوره در زمینه امور مالیاتی را به های‌سافت بسپارید.

به تمام موارد فوق باید امکانات دیگری مانند نصب و سریع آسان، پشتیبانی رایگان و مداوم و انعطاف‌پذیری بالا، سازگاری با انواع سخت افزار ها، داشتن واسط گرافیکی ساده اضافه کنید. های سافت تمام آن چیزی را که شما برای رشد کسب و کار و فروشگاه خود نیاز دارید در قالب یک پکیج کامل در اختیار شما می گذارد.