ارزان ترین نرم افزار حسابداری

ارزان‌ترین ؛ آری یا خیر؟!

یکی از فاکتورهای مهم در هنگام خرید، قیمت محصول است. اهمیت این موضوع برای اقشار و دسته‌های مختلف جامعه متغیر است اما به هر حال در دنیای اقتصاد نمی‌توان از اهمیت آن غافل شد. همین اهمیتی که خریداران برای مسئله قیمت محصول قائل هستند، باعث شده تا یکی از تکنیک‌های قدیمی و حتی تاریخی فروش و بازاریابی، استفاده از الفاظی مانند ارزان‌ترین برای فروش بیشتر است. حیطه ی نرم افزار نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. بی‌شک در نگاه اول نمی‌توان منکر جذابیت عبارتی مانند ارزان‌ترین نرم‌افزار حسابداری شد اما آیا در نهایت، شیرینی خواندن این عبارت با تلخی استفاده از همان نرم‌افزار جایگزین نخواهد شد؟ آیا صرفاً خرید بر مبنای قیمت کم معنی موفقیت در یک خرید است؟ با ما همراه باشید تا نگاهی دقیق‌تر به این عادت غلط در خرید داشته باشیم. دانستن این نکات قبل از خرید ارزان ترین نرم افزار حسابداری لازم است.

دقت به قیمت بدون دخیل کردن سایر پارامترها، باعث شکست شما در خرید خواهد شد

ارزان‌ترین نرم‌افزار حسابداری کاربردی‌ نیز خواهد بود؟

همیشه بهتر است در حین بررسی مشخصات یا جذب به سوی ارزان‌ترین نرم‌افزار حسابداری از خودتان بپرسید که آیا این نرم‌افزار در عین حال برای کاربری من مناسب است؟ این پرسشی است که معمولاً بخاطر شرایط مناسب قیمت، فراموش خواهیم کرد و درگیر یک خرید ناآگاهانه خواهیم شد. ما قصد نداریم تا در یک حکم کلی ارزان‌ترین نرم‌افزار حسابداری را نرم‌افزاری نامناسب معرفی کنیم؛ چه محصول ارزانی بخرید و چه یک نرم‌افزار بسیار گرانقیمت انتخاب کنید، در هر حال باید بدون در نظر گرفتن قیمت، قابلیت آن را در برآورده کردن نیازهای کسب و کار خود بررسی کنید. پس حواستان باشد به مجرد ارزان بودن، در مورد کاربردی بودن نرم‌افزار دچار غفلت نشوید.

امروزه تکنولوژی به تمام جنبه‌های زندگی بشر نفوذ کرده است؛ حتی حسابداری

هیچ ارزانی بی دلیل نیست!

قیمت در تناسب با امکانات معنا دارد. ما منکر این نیستیم که قیمت یک فاکتور مهم در خرید است اما، این فاکتور مهم را کنار سایر فاکتورهای قرار دهید. به طور مثال در کنار قیمت به سوال های زیر پاسخ دهید.

  • آیا همان ارزان‌ترین نرم‌افزار حسابداری ، کاربردی می باشد ونیاز های کسب و کار من را برطرف می کند؟
  • آیا این ارزان‌ترین نرم‌افزار حسابداری ، از پشتیبانی خوبی بهره‌مند است؟
  • در استفاده از نرم‌افزار بخاطر رابط کاربری نامناسب یا بدون پشتیبانی مناسب از زبان فارسی، به مشکل بر‌می‌خورم؟
  • آیا ارزان‌ترین نرم‌افزار حسابداری قابلیت شخصی‌سازی، متناسب با نیاز های من را دارد؟
  • آیا این نرم افزار دارای هماهنگی خوبی بین فروش، موجودی انبار، صورت حساب ها و مشتریان می باشد؟

این دست پرسش‌ها و پرسش های مشابه کمک می‌کنند تا در قبال قیمت، به سایر جنبه ها پی ببرید. حال با کنار هم قرار دادن تمامی این موارد، می‌توانید خرید منطقی داشته باشید.

نرم‎افزار حسابداری شباهت زیادی به دستیار شما دارد؛ هر شخصی شایسته همراهی شما نیست

من آنقدر پولدار نیستم که جنس ارزان‌قیمت بخرم!

یک ضرب‌المثل انگلیسی بیان می‌کند: “من آنقدر پولدار نیستم که جنس ارزان‌قیمت بخرم!”. در نگاه اول این یک جمله متناقض است اما واقعیت چیز دیگریست. اجازه دهید تا معنا و مفهوم آن را در این مورد خاص بررسی کنیم. هر قدر هم خوشبین باشید، نمی‌توانید منکر شانس کم ارزان‌ترین نرم‌افزار حسابداری ، برای بهترین بودن باشید. واقعیت این است که تجربه نشان می‌دهد، متأسفانه خرید ارزان‌ترین نرم‌افزار حسابداری ، به جای آن که منتهی به سود مالی شود، شما را با ضرر مضاعفی روبرو خواهد کرد. مثلاً ممکن است حس کنید که با خرید یک محصول با قیمت 200 هزار تومان به جای خرید یک محصول 1 میلیون تومانی، چیزی در حدود 800 هزار تومان سود کرده‌اید اما واقعیت چیز دیگری است. در اغلب موارد نرم‌افزاری که با قیمت ناچیز تهیه شده مناسب کاربری شما نیست و در نهایت مجبور به کنار گذاشتن آن خواهید شد. پس از کنار گذاشتن این نرم‌افزار مجبور به خرید همان نرم‌افزار گرانقیمت ابتدایی خواهید شد زیرا اگر قرار بود بی‌نیاز از خرید نرم‌افزار حسابداری باشید از همان ابتدا این خرید را انجام نمی‌دادید. حال با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهید شد که خرید ارزان‌ترین نرم‌افزار حسابداری ، نه‌تنها برای شما سودی به همراه نداشت، بلکه ضرری 200 هزار تومانی نیز ایجاد کرد. حال احتمالاً به‌خوبی متوجه معنی جمله ” من آنقدر پولدار نیستم که جنس ارزان‌قیمت بخرم!” شده باشید. در نظر داشته باشید، معمولاً منطقی نیست که کسی حاصل دسترنج خود را اگر به نحو مطلوبی باشد، با قیمت ناچیزی در اختیار شما قرار دهد. پس در اغلب موارد تناسبی بین توانایی‌ها، کیفیت و مرغوبیت یک محصول و قیمت آن حاکم است.