نرم افزار مالی و حسابداری

مزایای برای فروشگاه ها و اصناف

آیا میدانستید که با تهیه نرم افزار مالی، می توانید سیستم مالی حسابداری مکانیزه ای داشته باشید؟! به احتمال زیاد، شما هم در فروشگاه های مختلف این سیستم های مالی و حسابداری را دیده اید. در واقع، زمانی که جلوی صندوق فروشگاهی منتظر دریافت صورتحساب هستید، پشت پرده دستگاهی که مشاهده می کنید، یک نرم افزار مالی حسابداری وجود دارد. این نرم افزار، محاسبات مربوط به خرید و فروش را انجام داده و در نهایت، شما رسید را دریافت می کنید. به عبارتی، فرآیندهای محاسباتی دیگری نیز انجام می شود که از دید شما پنهان است. مانند: به روز رسانی موجودی انبار، ثبت فروش روزانه در سیستم و…. اگر صاحب فروشگاه یا مغازه باشید به این فکر می کنید که چگونه می توانید چنین سیستم مالی را برای کسب و کار خود داشته باشید؟ اگر دوست دارید که جواب سوال خودتان را بگیرید و از کارایی و مزایای نرم افزار مالی برای فروشگاه ها مطلع شوید، این متن را مطالعه نمایید. در ادامه، نرم افزار به روز و قدرتمندی را معرفی کرده ایم که تمامی امور مالی و حسابداری فروشگاه شما را به بهترین شکل مدیریت می کند.

نرم افزار مالی و حسابداری چیست؟

به زبانی ساده می توان گفت: نرم افزار مالی حسابداری، همه فعالیت های مالی کسب و کار شما را ثبت و کنترل می کند. همچنین، اطلاعات لازم را به صورت یکجا و منظم، نگهداری می نماید. همانطور که می دانید، انجام امور مالی به روش سنتی، کاری سخت و طاقت فرسا می باشد. به عنوان مثال: اگر بخواهید فروش ماهیانه یا سالیانه کسب کار خودتان را به روش سنتی حساب کنید، نیاز به صرف انرژی و زمان زیادی خواهید داشت. در نتیجه، یکی از ملزومات ضروری هر فروشگاه برای پیشرفت، داشتن یک نرم افزار مالی می باشد. برخی از کارهایی که می توانید به کمک این سیستم مالی حسابداری انجام دهید، عبارت است از: صدور فاکتور برای مشتریان، ثبت دریافت و پرداخت ها، پیگیری مطالبات معوقه، ثبت لحظه ای موجودی فروشگاه، تهیه گزارشات منظم از گردش مالی فروشگاه و صدها گزارش دیگر.

نرم افزار مالی | نرم افزار مالی و حسابداری
نرم افزار مالی | نرم افزار مالی و حسابداری

انواع نرم افزار مالی

همانطور که گفته شد، با استفاده از نرم افزار مالی می توان کارهای مختلفی انجام داد. از طرفی دیگر، کسب و کارهای متنوعی در دنیای امروز وجود دارند که همگی نیاز به وجود یک سیستم حسابداری دارند. این مشاغل از نظر نوع فعالیت، وسعت فروشگاه و… با هم متفاوت هستند. بنابراین، انواع نرم افزار مالی و حسابداری را با توجه به نیاز کسب و کارهای مختلف طراحی می کنند. صاحبان مشاغل، می توانند امکانات نرم افزار را بر اساس فعالیت و نیاز خودشان، شخصی سازی کنند.

مزایای نرم افزار مالی و حسابداری فروشگاهی

در ادامه به معرفی امکانات نرم افزار مالی و حسابداری “های سافت” می پردازیم. اما اجازه دهید که قبل از آن، مختصری از مزایای نرم افزار مالی و حسابداری فروشگاهی بگوییم و اینکه چرا باید از این نرم افزار استفاده کرد؟!

 • ثبت اطلاعات مالی به سادگی و با سرعت بسیار بهتری نسبت به روش های سنتی قابل انجام می باشد.
 • می توان گزارش های جامعی از وضعیت مالی فروشگاه تهیه کرد و با دید بهتری، تصمیمات مناسب برای مدیریت کسب و کار اتخاذ نمود.
 • بیشتر محاسبات را کامپیوتر انجام می دهد. در نتیجه، دخالت دست و احتمال خطا به شدت کاهش می یابد.
 • سرعت عمل ثبت فاکتورها افزایش یافته و در وقت صرفه جویی می شود.
 • به دلیل سادگی و کارایی این نرم افزار ها، نیاز به استخدام حسابدار و متخصص امور مالی، کمتر می شود.
 • کارکنان فروشگاه از مدیریت گرفته تا پرسنل فروش می توانند در لحظه به اطلاعات به روز شده بر اساس سطح دسترسی تعریف شده،دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال، قبل از آن که موجودی کالایی به صفر برسد، پروسه ی سفارش آن به خوبی مدیریت می شود.
 • نرم افزار مالی را می توان همگام با رشد کسب و کار، توسعه داد.
 • اطلاعات مالی حسابداری را می توانید بر روی سرورهایی مطمئن در خارج از فروشگاه نگهداری کرد. در این صورت، داده های مهم فروشگاه، در برابر سرقت و تخریب ایمن می شوند.

مطمئناً، اینها بخشی از مزیت های نرم افزار مالی حسابداری هستند. بسیاری از ویژگی های مفید آن، در زمان استفاده قابل مشاهده خواهد بود.

امکانات نرم افزار مالی فروشگاهی "های سافت"

“های سافت” یک نرم افزار فروشگاهی است که با استفاده از آن می توانید تمامی کارهای مالی و حسابداری فروشگاه خودتان را با اطمینان به دست آن بسپارید. برخی از امکانات این نرم افزار شامل موارد زیر می شود:

 • نرم افزار مالی فروشگاهی “های سافت” با انواع کسب و کارهای فروشگاهی سازگار می باشد.
 • جالب است بدانید که با استفاده از این نرم افزار، می توانید فروشگاه اینترنتی خودتان را به سادگی راه اندازی و مدیریت کنید.
 • نرم افزار اختصاصی آن، بر روی دستگاه های مختلف، از جمله تلفن همراه هوشمند نصب و راه اندازی می شود. بنابراین، از هر نقطه ای به امکانات آن دسترسی خواهید داشت. به عنوان مثال، در زمان مسافرت هم قادر به کنترل امور مالی فروشگاه هستید. در این صورت می توانید بدون نگرانی از عدم حضور خود در فروشگاه، کارها را مدیریت نمایید.
 • مهمتر از همه اینکه می توانید داده های خودتان را در مکانی امن نگهداری نمایید. با این کار، از دغدغه مفقود شدن و از بین رفتن آن ها، آسوده خواهید بود.

خرید نرم افزار مالی فروشگاهی های سافت

مطمئناً، شما هم با توجه به موارد ذکر شده، به اهمیت و ضرورت استفاده از نرم افزار مالی، پی برده اید. در مجموع، نرم افزار مالی حسابداری “های سافت”، یک یار قدرتمند برای شما می باشد. با حضور این نرم افزار در فروشگاه، بخش عمده ای از فعالیت های عملیاتی، توسط دستگاه های کامپیوتری انجام می شود. از این رو، نیازی به سر و کلّه زدن با محاسبات و دفتر های سنتی نخواهید داشت. پس، به طور قابل توجهی در منابع، زمان و انرژی کار مجموعه شما صرفه جویی خواهد شد. همچنین، بهره وری مطلوب تری را تجربه خواهید کرد.
بنابراین، فارغ از هر استرس، می توانید بر روی اهداف و استراتژی کسب و کار خودتان متمرکز شوید. خلاصه بگوییم که یک نسخه نرم افزار مالی حسابداری فروشگاهی را تهیه می کنید ولی به اندازه چندین نفر در انجام امور مالی و حسابداری به شما کمک می کند. اگر که پاسخ برخی از سوالات خودتان را در این متن دریافت نکرده اید، نگران نباشید؟! در این صورت، می توانید قبل از خرید نرم افزار “های سافت”،با کارشناسان و مشاوران با تجربه مجموعه تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید.بنظر میرسد که زمان مکانیزه کردن کلیه ی امور مالی فروشگاهتان فرا رسیده است. پس، شما هم با انتخابی هوشمندانه، گامی مهم در جهت ارتقاء کسب و کار خود بردارید.